SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Powrót do szkoły 2024 - przegląd plecaków szkolnych!

2023-02-28
Powrót do szkoły 2024 - przegląd plecaków szkolnych!
Gdy początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, wielu uczniów i rodziców zaczyna myśleć o szkolnej wyprawce. Jednym z najważniejszych elementów takiej wyprawki są plecaki szkolne. Szeroki asortyment modeli o zróżnicowanych kolorach, fasonach i wzorach sprawia, że mamy w czym wybierać. Wśród marek cieszących się największą popularnością kupujących należy wymienić plecak Nike, Adidas, Arena oraz Under Armour.

Dla uczniów klas młodszych plecaki szkolne są atrakcyjnym akcesorium, które powinno zachęcać do szkoły żywym kolorem i bajkowymi postaciami. Dla młodzieży stanowi istotny element outfitu. Jednak w decyzjach zakupowych poza wyglądem należy uwzględniać również komfort noszenia plecaków. Istotne jest to, czy są odpowiednio usztywnione i mają wystarczająco szerokie ramiona. Uwagę należy zwrócić na ich wagę, by nie obciążać nadmiernie kręgosłupa dziecka. Pojemność plecaka i ilość kieszeni ma z kolei znaczenie dla wygody podczas pakowania książek, przyborów szkolnych oraz drugiego śniadania.

Plecaki szkolne – nie tylko do szkoły

Pamiętajmy, że plecaki szkolne są przez dzieci i młodzież mocno eksploatowane. Służą nie tylko do noszenia podręczników, ale również do pakowania stroju sportowego podczas wyjścia na trening albo na basen. Wykorzystywane są też podczas szkolnych wycieczek oraz wypadów na miasto z przyjaciółmi. Powinny być więc bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ważny jest też rodzaj tkaniny, który podczas niesprzyjającej aury ochroni zawartość przed zawilgoceniem. Niektóre plecaki łączą efektowny wygląd z gwarantującą wygodę użytkowania ergonomią. Takim przykładem jest plecak szkolny Nike Air Elemental, który wyróżnia się prostym, ale eleganckim designem. Jego zaletą jest mocna konstrukcja, która gwarantuje trwałość oraz wygodne, umożliwiające dopasowanie szelki.

Plecak – ważny element stylizacji

Plecaki szkolne towarzyszą dzieciom i młodzieży przez większą część roku. Stanowią więc dla nich ważny element codziennego ubioru. Zarówno plecak Adidas, Nike, czy Arena mogą wyróżniać się atrakcyjną stylistyką i zachęcać wyglądem. Niektóre z nich, jak na przykład plecak szkolny Nike Mini Brasilia  czy plecak sportowy Adidas Power 5 są bardzo skromne, inne jak Arena Team Print usta kuszą kontrastami czy kolorami.

Nie ulega wątpliwości, że wybór plecaka szkolnego to ważna do podjęcia decyzja zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Na szczęście dostępne współcześnie modele mogą łączyć efektowny look z odpowiednimi parametrami, które gwarantują wygodę podczas noszenia i codziennego użytkowania. To zaspokoją większość potrzeb obu wspomnianych wyżej grup.
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 5631 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Czapka Super, oddychający materiał 100/100 zadowolenia.
2024-05-21
Ok
pixelpixel