SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Sport jesienią? Pamiętaj o odpowiednim ubiorze!

2020-09-30
Sport jesienią? Pamiętaj o odpowiednim ubiorze!

Sezon letni ma się ku końcowi. Nie oznacza to jednak, że musimy zapomnieć o aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Nawet teraz, kiedy aura bywa mniej przychylna, a czasem nawet staje się bardzo kapryśna, warto korzystać z dobrodziejstwa, jakim jest dla naszych organizmów ruch na świeżym powietrzu. W myśl zasady, że to nie pogoda jest zła, ale ubiór nieodpowiedni, postarajmy się dostosować odzież do panujących aktualnie warunków. 

Jak korzystać z jesiennej aury, by utrzymać doskonałą kondycję i nie złapać przeziębienia? Przede wszystkim warto zadbać o odzież, która z jednej strony nie będzie krępowała ruchów i umożliwi odprowadzanie wilgoci, z drugiej ochroni przed chłodem. Wybór należy uzależnić też od dyscypliny sportowej. W kręgu zainteresowań osób, które chcą pozostać aktywne pomimo zmieniającej się pogody, może pozostawać czapka z daszkiem Nike, a w chłodniejsze dni czapka dwustronna Under Armour. Ważna jest również odzież termoaktywna, która pozwala utrzymać ciepło w chłodniejsze dni. Jako wierzchnie okrycie dobrze sprawdzi się sportowa bluza, na przykład Nike Hoodie Dri-Fit.

Nakrycie głowy a jesienne sporty

Niezwykle istotną kwestią w czasie aktywności na świeżym powietrzu staje się ochrona głowy oraz uszu. W trakcie uprawiania takich sportów jak jogging, jazda na rowerze czy nordic walking warto zadbać o to, by ciepło nie uciekało nadmiernie z organizmu, zwłaszcza jeśli trenujemy rano lub wieczorem, kiedy temperatury są zdecydowanie niższe niż w ciągu dnia. 

Jeśli jednak zdecydujemy się na aktywność w cieplejszy dzień, nakrycie głowy zasłaniające uszy może zastąpić czapka z daszkiem Nike albo czapka Adidas, która osłoni twarz oraz oczy przed jesiennym słońcem. 

Ochrona ciała przed utratą ciepła

Bardzo ważne w sezonie jesienno-zimowym staje się zakładanie odzieży funkcyjnej. Odpowiednią ochronę przed utratą ciepła jest w stanie zagwarantować odzież termoaktywna. W sprzedaży dostępne są modele dla kobiet, mężczyzn oraz dla dzieci. Aktywność na świeżym powietrzu może być więc okazją do rodzinnego spędzania czasu. 

Dobrą praktyką w chłodniejsze dni jest ubieranie się na cebulkę. Na ciepłą warstwę ochronną można założyć sportową bluzę, a kiedy zajdzie taka potrzeba, zdjąć ją podczas treningu.

Decydując się na uprawianie sportu jesienią, koniecznie należy ubrać dopasowaną do panujących warunków odzież. Jednego dnia może to być czapka z daszkiem Nike, kolejnego gwarantujący utrzymanie ciepła komin i rękawiczki. Dlatego warto mieć w swojej szafie garderobę, która pozwoli na aktywność w różnych warunkach pogodowych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 5641 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Petarda
2024-05-22
Czapka Super, oddychający materiał 100/100 zadowolenia.
pixelpixel